Damian Świerdzewski
Witaj, nazywam się Damian

Swoja przygodę z bieganiem zapoczątkowałem już w szkole podstawowej, natomiast systematyczne treningi rozpocząłem w technikum. Od tego momentu mam pokonane tysiące kilometrów, setki godzin spędzonych na treningach. Przez ten czas poznałem tajniki biegów średnio i długodystansowych. Miałem okazję doświadczyć jak oddziałują na organizm różne bodźce treningowe. Od najmłodszych lat byłem zafascynowany treningiem biegowym. Czytałem o tym, rozmawiałem z Trenerami zdobywając wiedze i doświadczenie. Kompleksowe wiadomości na temat treningu i funkcjonowania organizmu poznałem na studiach wychowania fizycznego na AWF w Białej Podlaskiej. Podczas zajęć dużo więcej dowiedziałem się jak pracuje organizm pod względem biomechanicznym, anatomicznym, fizjologicznym, psychologicznym i w wielu innych aspektach.

Studia to również czas moich największych sukcesów sportowych. Brązowy medal MP AZS w biegu na 3000m, oraz tytuł Vice- mistrza w MP AZS w Półmaratonie. Byłem 5 Polakiem na mecie 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego z wynikiem 1:09.58. Wygrywałem i stawałem na podium różnego rodzaju biegach w Polsce, poczynając od tych na bieżni, poprzez biegi przełajowe, a kończąc na biegach ulicznych.

DystansCzas
1500m4:02.42
3000m8:44.30
5000m15:25.10
5km15:18
10000m31:04.10
10km31:11
21095km1:09.07

Jestem młodym zawodnikiem oraz trenerem, który stawia na ciągły rozwój. Zdaje sobie sprawę ile jeszcze pracy przede mną, ale jestem na to gotowy. Od dwóch lat pomagam zdobytym doświadczeniem i wiedzą biegaczom amatorom realizować ich cele i marzenia związane z bieganiem i nie tylko.

W tej chwili mam dopiero 24 lata. Wierzę w to, że  jestem w stanie poprawić jeszcze nie jeden rekord życiowy. Pragnę każdego dnia stawać się lepszym człowiekiem, trenerem, zawodnikiem. Moje główne motta życiowe, którymi się kieruję:

„Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”

„Nie trzeba być mistrzem, żeby zrobić pierwszy krok, ale trzeba zrobić pierwszy krok, żeby zostać mistrzem”