You are currently viewing Powrót na biegowe ścieżki

Powrót na biegowe ścieżki

Powroty nie są łatwe, zwłaszcza te po kontuzji. Uraz, który towarzyszy mi już od kwietnia wywrócił moje życie biegowe do góry nogami. Ostatni swój poważny start zaliczyłem w maju podczas Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Od tamtego czasu do września nie byłem w stanie normalnie trenować, a już nie wspomnę o ściganiu. W dzisiejszym wpisie opowiem trochę o tym, co u mnie się działo w ostatnim czasie.

Kontuzja

Kontuzje są wpisane w życie każdego sportowca. Jednak zdarzają mi się bardzo rzadko. W tym przypadku coś niepozornie lekkiego wyłączyło mnie z treningów na długie tygodnie. Po ciężkim okresie przygotowawczym do MP w Maratonie, starcie na bieżni i w górach zrobiłem długie roztrenowanie. Już wtedy był obecny lekki ból w okolicy podbrzusza i pachwiny. Stwierdziłem, że czas leczy rany i się jakoś “wykuruję”. Niestety ponad 5 tygodni roztrenowania nie przyniosło zamierzonego efektu. Po wznowieniu treningu ból był nadal obecny, a nawet się pogłębił. Dlatego zaprzestałem treningów i wznowiłem diagnostykę. Pierwsze USG wykluczyło przepuklinę, drugie uraz mięśniowy. Wizyty u fizjoterapeutów nie dały mi jednoznacznych odpowiedzi. Czas uciekał, a ja byłem nadal w puncie wyjścia.

Powrót do treningu

Pod koniec sierpnia na obóz do Białej Podlaskiej przyjechała moja zawodniczka Beata. Postanowiłem, że spróbuję  pomóc jej trochę w treningach. Dzięki pracy mojej żony byłem w stanie w miarę normalnie wykonywać niektóre jednostki treningowe. Zaczęło to jakoś wyglądać, a co najważniejsze ból się nie nasilał.

Wrześniowy powrót do ścigania

Zawsze udział w zawodach dawał mi motywację do ciężkiej pracy. Dlatego postanowiłem startować dość często, żeby znów poczuć tę radość z biegania. Poniżej przedstawiam kilka moich ostatnich startów:

  • 10. Rodzinny Piknik Biegowy Biała Biega – 5Km – 16:23 – I miejsce OPEN
  • 6. Mazowiecka Piątka – IV OPEN – 16:41
  • 25. Mazowiecka Piętnastka – VI OPEN 52:27
  • TEST COOPERA Ostrołęka – 3935m – rekord stadionu I miejsce OPEN
  • 10. Biegiem Przez Platerów 5Km – 15:34 (atest PZLA) – I miejsce OPEN

Co dalej…

Obecnie wracam do treningu po lekkiej infekcji, która wyłączyła mnie z treningu na kilka dni. W październiku i listopadzie chciałbym kilka razy wystartować. Moim celem na jesień jest powrót do przyzwoitej dyspozycji, która będzie podbudową do przygotowań pod wiosenny maraton.

Dodaj komentarz